بررسی فرآیند شناسایی زمین های نمک دار و عوامل حاصلخیزی خاک

بررسی فرآیند شناسایی زمین های نمک دار و عوامل حاصلخیزی خاک

فرمت فایل:   word

تعداد صفحات:   10

 

 

در مناطق مورد شک از وجود موضوعی که به عنوان مشکلات شوری بحث می شود و ممانعت سراسری از این استراتژی باید اول شناسایی مناطق مستعد نمکی را درگیر کرد . در این شناسایی ، زمینی مورد استفاده قرار می گیرد که باید طراحی شود . در ممانعت حرکت نمک در سطح زمین به صورتی که این روش ها باید شامل تغییرات در تکرار آبیاری و استراتژی گیاهی درختان و استراتژی مدیریت عمل گرفتن باشد که هر کدام پوشش گیاهی کافی را مخصوصا در منطقه های یاد شده دار می باشند .

 

حاصلخیزی خاک

اهمیت زندگی گیاهی

بدون مداخله بشر ، خاک ها اغلب به وسیله یک زندگی گیاهی که هر کدام از دو بخش خاک و آب و هوا است تطبیق شده اند . تعادل تغییرات سطح زمین در اثر عوامل طبیعی و خاک و پوشش گیاهی و آب و هوا معنی می دهند که به سرعت فرسایش وابسته است با علف چرانی و چراگاههایی که واقعا موجود نیست . در حالی که آن قابل فهم است که رویداد فرسایش بزرگ درgeologic ( وابسته به زمین شناسی ) اخیر پایان یافته برخلاف آنکه تعادل داشته باشد ( ریزش خاک کوه و فرسایش برهنه سازی به وسیله آتش سوزی بزرگ که به عنوان مثال زده شد ) نقش پوشش گیاهی در زمان دراز مدت برای مهیا کردن خاک برای محصول بخصوصی ضروری و واجب است . پوشش گیاهی به طور مستقیم و غیر مستقیم تاثیراتش در خاک است زمانی که با اندیشه صحیح از نکات مورد مشاهده در مورد حفاظت خاک را رعایت کند از راه مستقیم محافظت پوشش گیاهی و خاک از راههای زیر مورد استفاده قرار می گیرد :

            آن ایجاد می شود از یک سایه بان که انرژی ریزش قطرات باران را جذب می کند و به طور مستقیم و مخرب تاثیرات عمیق باران را در خاک کاهش می دهد .

            آن یک واکنش از راه زمینی در ریزش باران ایجاد می کند .

            آن یک سیستم ریشه دار کردن می گسترد که بسته به قسمتهای خاک به آن گرایش می یابد . به طور غیر مستقیم ، ماهیت اساسی سیکل های گیاهی را در خاک به وجود می آورد . ریزش برگ درختان و ساقه ها بهتر از ریشه ها و تجزیه شدن با زمان در شکل اصلی مرکب آنها می باشد  . که هر کدام متمایل است به توجه هر دو تراکم قسمتهای خاک و مقاومت قسمتهای آن بوسیله شدت عمل فرسایش است . این سیکل اصلی مهم به فعالیت های ارگانیسم کوچک خاک که کمک کننده آن مواد معدنی( از عنصرهای مواد مقوی وابسته است که هر دو اساسی و ضروری است و منابع مواد معدنی در خاک ا ست بنابراین آنها می توانند به وسیله گیاهان پیشرفت کنند .

            تا اینکه گیاهان باید رشد کنند و در خاک باقی بمانند و شرایط مناسب باید برای استقرار آنها و گستردگی و تکثیر آنها وجود داشته باشد در بعضی خاکها ، بقا در شروع به رشد کردن کم است . دانه ها ( همانند علف ) به سطح خاک که شکسته شده نباشد نیازمند است این یک مشکل اصلی با زمینهای سیاه در شمال New sout wales  ی باشد . که این هم دشوار می باشد که تجربه رضایت بخش برقرار کننده پرحاصل چراگاه ( مرتع ) در یک پای مربع ( برای سنجش زمین ) بزرگ پایه گزاری شده است .  ) watt , 1974   )  بنابراین استفاده از یک چراگاه مرحله ای به ثبات در خیلی از این خاکها می باشد و مورد قبول نیست که آنها را مورد کشت قرار داد .

 

دانلود فایل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − یازده =